Hoppa till sidans innehåll

Tider under våren 2016


Träningstider VT 2016

Tränare

Li Bäckdal (huvudtränare) = LB

EF = Elin From (hjälptränare)

WH = Wilma Hedwall (tränare)

SH = Stina Höglund (hjälptränare)

WJ = Wilma Jansson (tränare)

Sita Olsson = SO (tränare)

JS = Josefin Svensson (tränare)

Elsa Widén = EW (tränare)

Maya Juuti-Åsberg = MJÅ (tränare)

Molly Juuti-Åsberg = M-JÅ (hjälptränare)

LÖ = Lisa Österberg (hjälptränare)

Axel Östlund = AÖ (tränare)

 

I schemat står grupperna som tränar de olika dagarna, nedan ser ni specificerat vilka åkare som tränar vilka tider.

Åkarna har placerats i grupper efter ålder och kunskapsnivå. Tiderna är fasta fr o m vecka 4. Vid frågor om schema/gruppindelning, vänligen kontakta Brinka SKK:s huvudtränare Li Bäckdal (This is a mailto link).

Vid tävlingar eller andra arrangemang utom vår kontroll kan schemat komma att förändras, detta meddelas via vår hemsida samt via Brinka SKK:s öppna facebook-sida.

Åkare som önskar utvecklingssamtal (oavsett nivå), kontaktar Brinka SKK:s huvudtränare Li Bäckdal för att boka tid för detta.

 

 

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
 

07.00-08.00

Morgonis Anmäl till Li

07.00-12.00

Isvård i GA & JV:s ishall

07.00-08.00

Morgonis Anmäl till Li

     

 

 

08.00-09.00

LIU Wilma LB

 

 

 

 

 

08.50-09.50

Is 3+4 MJÅ+JS

 
         

10.00-10.50

Skridskoskola MJÅ m.fl.

 
         

11.00-11.50

Showträningar

AÖ, SO m.fl

 

 

 
             
   

14.10-16.00

Idrottsprofil åk 6-9   LB

       

16.00-16.50

Is 3+4+5

LB, MJÅ, JS

16.00-17.00

Is 2+3 LB

 

16.00-16.50

Is 2+3+4
SO,MJÅ (LB)

   

 

16.50-17.50

Is 1

17.00-17.50

Is 1+2 LB

 

16.50-17.50

Is 1+2 LB

17.10-18.10

Showträningar  AÖ, SO m.fl.

 

17.10-18.00

Is 1+(2) LB

17:00-18.00

Off ice 3+4+-5 

MJÅ

 

18.00-19.00

Off ice 1 + 2 LB

18:00-19:00

Is 1+2 LB

17.10-18.00

Off ice 2+3+4 SO

 

 

 

18.10-19.10

Is 1+2+3
LB + SO

18.00-19.00

Off ice 1 + 2 LB

 

19:00-19:30

Koreografi

18.00-19.00

Off ice 1+2 LB

   

 19:20-20:00

Is Vuxengruppen

 

 

Måndagar

16.00-16.50 Is grupp 3+4+5 – tränare LB, MJÅ, JS – hj-tränare MJÅ, MÖ

Emma, Felicia, Melissa Elizabeth, Isabella, Jacob, Lovisa, Kristina, Alva. Greta

Leija, Emmy, Nicole, Linnéa, Elise, Josefine, Mirina

Totalt 15-16 åkare


16.50-17.50 Is grupp 1+2+3 – tränare LB

Molly A, Elin F, Wilma H, Stina,Mollie, Mathilda J, Willemo, Mathilda N, Josefin, Elsa, Lisette, Molly J-Å, Karin

Totalt 13 åkare


17.00-18.00 Off ice gr 4+5 – tränare MJÅ

Emma, Felicia, Melissa Elizabeth, Isabella, Jacob, Lovisa, Kristina

Leija, Emmy, Nicole, Linnéa, Elise, Josefine, Mirina

Totalt 15 åkare


18.00-19.00 Off ice gr 1+2 – tränare LB

Molly A, Elin F, Wilma H, Stina, Wilma J, Mathilda J, Willemo, Mathilda N, Josefin, Elsa, Molly J-Å, Karin

Totalt 13 åkare


Tisdagar

Morgonis 07.00-08.00 anmäls till LB senast 18.00 dagen innan – tränare LB

LIU-is WH 08.00-09.00 – tränare LB

 

16.00-16.50 Is grupp 2+3 – tränare LB (tränarelev AP)

Elin B, Alva, Märta, Ellen, Willemo, Pim, Maja, Stina, Molly A

Totalt 9 åkare


16.50-17.50 Is grupp 1+2 – tränare LB

Annie, Wilma H, Sandra, Mathilda J, Mathilda N, Elsa, Lisette, Karin

Totalt 8 åkare


18.00-19.00 Off ice grupp 1+2 – tränare LB

Molly A, Annie, Wilma H, Wilma J, Stina, Sandra, Mathilda J, Mathilda N, Elsa, Lisette, Karin

Totalt 11 åkare


Onsdagar

07.00-12.00 är det isvård i ishallarna på Jernvallenområdet. Inga istider kan bokas under dessa timmar

 

14.10-15.30 Idrottsprofil åk 6-9 – tränare LB (tränarelev AP)

Stina, Ellen, Josefin, Maja

Totalt 4 åkare


18.00-19.00 Is grupp 1+2 – tränare LB

Molly A, Wilma H, Stina H, Mathilda J, Linda, Mathilda N, Karin, Elsa, Molly J-Å

Totalt 9 åkare


19.00-19.30 Koreografi, åkare kallas separat – tränare LB

Totalt 1-2 åkare


Torsdagar

Morgonis 07.00-08.00 anmäls till LB senast kl. 18.00 dagen innan – tränare LB

 

16.00-16.50 Is grupp 2+3+4 – tränare LB, MJÅ, SO

Willemo, Märta, Pim

Elin B, Mollie, Ellen, Maja.

Emma, Felicia, Melissa, Elizabeth, Isabella, Jacob, Lovisa, Kristina. Greta

Totalt 15 åkare


17.10-18.00 Off ice grupp 2+3+4 – tränare SO

Willemo, Märta

Elin B, Mollie, Ellen, Pim, Maja

Emma, Felicia, Melissa, Elizabeth, Isabella, Jacob, Lovisa, Kristina

Totalt 15 åkare


16.50-17.50 Is grupp 1+2 – tränare LB (tränarelev AP)

Molly A, Annie, Elin F, Wilma H, Stina, Sandra, Mathilda J, Josefin, Karin, Elsa, Lisette, Molly J-Å

Totalt 12 åkare


18.00-19.00 Off ice grupp 1+2 – tränare LB

Molly A, Annie, Elin F, Stina, Wilma H, Wilma J, Mathilda J, Josefin, Karin, Elsa, Lisette

Totalt 12 åkare


Fredagar

17.10-18.10 Showträningar, grupper/åkare kallas separat av AÖ, SO m.fl. – tränare AÖ, SO m.fl.

 

Lördagar

08.50-09.50 Is grupp 2+3+4 – tränare MJÅ

Alva, Elin, Pim

Emma, Felicia, Melissa, Elizabeth, Isabella, Jacob, Alice, Kristina, Greta

Totalt 9 åkare


10.00-10.50 Skridskoskola – tränare MJÅ m.fl.

 

11.00-11.50 Showträningar, grupper/åkare kallas separat av AÖ, SO m.fl. – tränare AÖ, SO m.fl.

 

Söndagar

17.00-18.00 Is grupp 1+(2)– tränare LB

Molly A, Wilma H, Stina, Sandra, Mathilda J, Mathilda N, Karin, Elsa

Annie 

 

18.15-19.15 Is grupp 1+2+3 – tränare LB, SO

Molly A, Annie, Wilma H, Stina, Sandra, Mathilda N, Josefin, Lisette

Willemo, Pim, Molly J-Å

Elin B, Alva, Mollie, Ellen, Maja

 

19.15-20.00 Is Vuxengruppen + öppen träning- tränare vuxengruppen SO eller AÖ, övriga tränar under föräldraansvar

Gunilla, Erika, Peter, Maria, Agneta m.fl.

Uppdaterad: 22 FEB 2016 17:28 Skribent: Magdalena Chlapowska

Postadress:
Brinka Sandviken KK - Konståkning
Hedåsvägen 8
81161 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info